Detoxikačný program – cesta ku zdraviu pre každého!

Sponzorovaný obsah

Detoxikačný program - s nami!

Detoxikačný program – my Vám pomôžeme nájsť ten najlepší

Jar je ideálnym obdobím na absolvovanie detoxikačného programu. Očistite svoj organizmus od škodlivých látok a toxínov! Detoxikáciou pomôžeme nielen organizmu, ale budete mať aj krajšie vlasy, pevnejšiu pokožku, pocítite príval energie a tiež sa môžete zbaviť zopár nadbytočných kíl.
Čo je vlastne detoxikačný program?
Do nášho organizmu sa deň čo deň dostane veľké množstvo škodlivých a zbytočných látok. Tieto látky sú všade okolo nás: vo vzduchu, v pitnej vode a aj v potravinách vo forme prídavných látok. Dôkladný a účinný detoxikačný program vyčistí naše telo od zbytkov liekov, toxínov, ťažkých kovov a iných chemických látok, ktoré sa počas dlhých rokov nahromadili v našom organizme.
Na základe čoho si vybrať program?
Veľmi je dôležité, aby sme si zvolili taký detoxikačný program, ktorý nepoškodí náš organizmus. Ak dodržíme nasledovné odporúčania, po absolvovaní detoxikačného programu naše telo bude čisté, budeme plní energie a zlepší sa nám kvalita života.
Očistite črevá a črevný trakt!
Prvým a najdôležitejším krokom detoxikačného programu je očista čriev.Očista čriev je potrebná preto, lebo znečistený črevný trakt a toxické usadeniny môžu spôsobiť mnoho ochorení a popritom zabraňujú vstrebávaniu vitamínov a živín. Toxické usadeniny nachádzajúce sa na vnútorných stenách hrubého čreva sa dostávajú späť do organizmu, čím organizmus znovu znečistia.
Očistite svoju pečeň!
Pečeň je najväčším vnútorným orgánom človeka. Ako centrum detoxikácie spĺňa niekoľko sto funkcií. Medzi jej úlohy patrí detoxikácia organizmu, produkovanie žlče potrebnej na trávenie a spracovávanie potenciálnych toxických látok na neškodné, ktoré ľudský organizmus buď využíva alebo ich vylučuje. Aj detoxikácia krvi prebieha cez pečeň. Z hľadiska regenerácie je pečeň výnimočná, jej bunky sa dokážu obnovovať. Toxickými látkami znečistená pečeň nedokáže vykonávať svoju prácu. Podporte prácu pečene s tým, že počas detoxikácie budete jesť veľa ovocia, zeleniny a piť bylinné čaje. Vyhýbajte sa alkoholu, pečivám z bielej múky a ťažkým, koreneným jedlám!
Nezabudnite ani na očistu obličiek a močových ciest!
Primárnou úlohou obličiek je filtrácia krvi a tvorba moču. Obličky odstránia škodlivé látky z organizmu a potrebné vrátia späť. Keď sú obličky preťažené, nedokážu dobre pracovať, čo si môžeme všimnúť na moči. Následkom nesprávnych stravovacích návykov a pomalého metabolizmu sa močové cesty môžu zapáliť.
Pravidelne sa pohybujte!
Pohyb je veľmi dôležitý pre zachovanie zdravia. Pravidelný pohyb podporuje pohyb čriev a zrýchli metabolizmus. Počas tréningov sa toxíny vylučujú z organizmu prirodzenou cestou – potom.

Nezabudnite na oddych, relaxáciu, lebo vďaka stresu vzniká mnoho ochorení a anomálií, ako napríklad syndróm dráždivého čreva – IBS, hnačka, zápcha, atď.